YEDİGÖLLER

Bolu Mengen’de bulunan Yedigöller Milli Parkı, doğanın tüm renklerine yolculuk yapmak isteyen konuklarına kucak açıyor. Batı Karadeniz’in zengin bitki örtüsü, suyun en güzel görünümleri Yedigöllerde birbirine karışıyor.

Gezide; dinlenmek, yenilenmek, doğaya karışmak için her şey var. Oldukça engebeli arazi oluşturan Yedigöller bölgesi, heyelanlarla oluşmuş göllerle kaplı. Çok çeşitli ağaçların, bitkilerin iç içe geçtiği bitki örtüsü göllerin etrafında bir orman denizini andırıyor. Ağaçların, çeşit çeşit, farklı boylarda bitkilerin yarattığı manzaraya, rüzgarda salınımlarına, göllere vuran resimleri, o resimlerin ışık huzmeleri altındaki titreyişleri eşlik ediyor. Yılın her mevsiminde, günün her saatinde ayrı bir güzelliğin dansı sergileniyor burada. Kayın ağaçları tüm bu tabiat cümbüşü içerisinde hakim ağaç türü olarak ağırlığını hissettiriyor. Meşeler, gürgenler, karaçamlar, köknarlar, ıhlamurlar peşi sıra geliyor.

Hafızanızdan hiç çıkmayacak Yedigöller gezisinde, her an bir geyik, karaca ya da sincapla karşılaşmanız mümkün. Fotoğraf tutkunu iseniz, hiçbir kareyi kaçırmadan kaydetmek isteyeceksiniz. Milli Park alanı içerisindeki Kapankaya manzara seyir alanına çıktığınızda ise gördüğünüz peyzaj güzelliği nefesinizi kesecek. Yörenin doğal alabalık lezzeti de Yedigöller gezisinin olmazsa olmazları arasında. Yedigöller’de yenilendiğinizi hissedeceksiniz.

 

EventUsta Yaklaşımı:

  • Motorlarımızı ve jeeplerimizi aldık kampa gidiyoruz

  • Takim aktiviteleri

  • Adrenalin dolu safariler

  • Dağlarda çeşitli oyunlar

Steroid sipariş ver Steroid sipariş