ŞİRİNCE

Efsaneler diyarı Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı, ismi ile müsemma bir belde. Yörenin simgesi geleneksel Ege köy evleri, sımsıcak bir ortam yaratıyor. Üzüm bağları, zeytinlikler, incir ağaçları Şirince ve civarının doğal örtüsünü oluşturuyor.

Şirince gezisi, geleneksel Rum ve Osmanlı evlerinin ördüğü mahalleleri, sokakları, patikaları, yolları kat ederek, bazen gölgelikli, taş parkeli yokuşlarda yorularak geçiyor. Doğanın tüm armağanlarını cömertçe sergilediği yörede, görülüp keşfedilecek çok şey var. Şirince gezisinde yörenin bereketini yakından görmek, meyvelerinden, yemişlerinden, yöre mutfağının lezzetlerinden tatmak mümkün. Ayrıca geleneksel bağbozumu farklı bir deneyim olarak meraklılarını bekliyor. Yine meraklıları için, Şirince’nin şarabı da meşhur. Hoş ve buruk tadı ile Şirince şarabını tatmak isteyenler, gezide alışveriş imkanına sahip. Yöre halkının el emeği ve göz nuru ile ürettiği yerel motifli hediyelik eşyalar, Şirince’den yanınıza alabileceğiniz güzel anılar.

Ege’nin tadı Şirince’de çıkar. Defne kokularını, Ege’nin havasını içinize çekerek beldeyi boydan boya keyifle adımlayın.

EventUsta Yaklaşımı:

  • Zeytinyağlı sabun yapma atölyesine gidelim!

  • Şirince sokaklarında keşif gezi oyunları yöre halkı ile tanişma

  • Jeep Safari

Steroid sipariş ver Steroid sipariş