ŞİLE, AĞVA

İstanbul’a yakın, İstanbul’dan uzakta cennetten bir köşe… Şile ilçesi ve ona bağlı Ağva, doğaseverler için bulunmaz nimet. Marmara’nın kuzey doğusunda, Karadeniz kıyısında bulunan Şile ve Ağva, muhteşem doğası kadar, uygarlıkların geçiş yeri olmak dolayısıyla tarihi değeri yüksek beldeler. Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlı buralarda izler bırakmış.

Bölgeyi gezmek, tabiatla dans etmek gibi. Ama aynı zamanda eski Roma kiliseleri, mezar taşları, mağaralar, kale kalıntıları, etkileyici kültürel varlıklar arasında. Ağva’nın Göksu ve Yeşilçay dereleri ve balıkçı tekneleri görülmeye değer. Derelerde gezinti yapmak isteyenler, kano, deniz bisikleti ya da motorlu teknelerden yararlanabiliyor. Kilimli ve Kadırga koyları, bölgenin keyfine doyulmaz yürüyüş alanları. Gezide ayrıca, Şile’nin plajlarını, koylarını, şelalelerini, ormanlık alanlarını keşfedebilir, enfes balığının tadına bakabilir, hediyelik Şile bezi giysiler satın alabilirsiniz. Şirin kafelerde dinlenebilir, doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.

Şifalı kumsallarda, fenerin gölgesinde, tarihin içerisinde, Karadeniz’in tertemiz havasını soluyarak unutulmaz saatler geçirmek isteyenler bu geziden mutlu ayrılıyor.

EventUsta Yaklaşımı:

  • Mantar gezisi ve özel yemek kursları

  • Trekking burada çok özel

  • Bisiklet ile Agva Turu

  • Karadenizde Balikci tekneleri ile balik avlayalim

 

Steroid sipariş ver Steroid sipariş