GALATA - BEYOĞLU - PERA

Beyoğlu’nda özgün kimliği ile İstanbul’luların gözbebeği olan Galata; asırlar boyu denizcilerin, tüccarların uğrak limanı olmuşken, bugün de gezginlerin ilgisini çekiyor. Tarihten süzülen kültürel değerleri, insanları mıknatıs gibi kendisine, Galata’ya çekiyor.

Taş parkeli dar sokaklar, günümüzde şirin ve yaratıcılık dolu atölyelere, birbirinden hoş galerilere ev sahipliği yapıyor. Kahvehaneler, çay bahçeleri, kafeler, restoranlar, yöreyi keşfe çıkanların keyifli saatlerine eşlik ediyor. Galata gezisinin odağında, elbette Cenevizlilerden kalma Galata Kulesi var. Şehrin uzak noktalarından bile görünen, balkonuna çıkıldığında bütün İstanbul’un ayak altında kaldığı gizemli kule, gezenleri büyülüyor. Hezarfen’in buradan Üsküdar’a kadar kendi yaptığı kanatlarla uçtuğunu, kulenin balkonuna çıktığınızda rahatlıkla hayal edebilirsiniz. Sonra da kule dibinde, sokak müzisyenlerine kulak verebilir, leziz bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Galata gezisi, bu özel İstanbul köşesini tarihi özellikleri ve tüm yönleri ile tanıtıyor. Tünelden başlayıp kuleden denize doğru inen sokaklara kadar, maceracıları adım adım unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

EventUsta Yaklaşımı:

  • Kitapçıkların yardımı ile arka sokakları keşfet

  • Antikalarımızı tanıyalım

Steroid sipariş ver Steroid sipariş