ÇEŞME

Coğrafyanın, tüm güzellikleri bir arada sergilediği bir bölgemiz; Ege. Ege’nin ve İzmir’in en batı ucunda denize doğru uzanan Çeşme, tabiatla ve Ege’nin sularıyla kucaklaşmak için yaratılmış gibi.

Çeşme gezisi, bu emsalsiz yörenin tüm güzelliklerini yaşatarak keşfe çıkarıyor. Orman ve yeşil bir yanda, solunan oksijeni çoğaltmakla meşgulken, ülkemizin en güzel kumsalları Çeşme sahillerinde uzanıyor. Dünyanın en güzel plaj kumlarından biri bu sahillerde bulunuyor. Doğa harikası ilçenin, tarihi ve kültürel varlıkları da görülmeye değer. Osmanlılardan kalma Çeşme Kalesi bu tarihsel değerlerden sadece biri. Gezide yer tutan Çeşme müzesi de, kale içerisinde yer alıyor. Çeşme ve civarında yapılan kazılardan elde edilen paha biçilmez değerdeki eserler, buluntular müzede sergileniyor. Kalenin yakınında bulunan Kervansaray, önemli duraklardan bir diğeri. Eski zamanların yaşantısı Kervansaray’da hala sıcaklığını hissettiriyor. Tarihi, milattan önceye giden Athena Tapınağı ve Tiyatrosu da elbette unutulmaz.

Çeşme deyince ilk akla gelen emsalsiz plajı ve denizi, altın kumsalları ve Ilıcası, geleneksel mimariye sahip evleri ile yan yana geldiğinde, dünyanın en güzel peyzajlarından biri ortaya çıkıyor. Geziye katılanlara, bu güzelliklerin tadını çıkarmak kalıyor.

EventUsta Yaklaşımı:

  • Alacatıda farklı tadlar

  • Ege Mutfağını tanıyalım, güzel bir gurme turu veya kursları

  • Surat tekneleri ile adalarda keşifler

  • Çesme Port, Alacatı Port alışveriş keyfi

  • Biz Çeşmeli’nin evinde BBQ nasil olur?

Steroid sipariş ver Steroid sipariş