BOĞAZİÇİ

Denizin iki yakasında Asya ile Avrupa’nın bakıştığı Boğaziçi; eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerin yurdu. Her iki yaka da ziyaretçileri tarafından keşfedilmeyi bekleyen pek çok değeri barındırıyor.

Marmara Denizine bakan güney ucundan, kuzeyde Karadeniz’e açılan Rumeli ve Anadolu Fenerlerine kadar, İstanbul’un boğaz sularına yansıyan gerçeküstü bir hikâye Boğaziçi. Boğaz kıyılarını karadan adımlayarak gezmek kadar, Boğaziçi’nin küçük limanlarına uğraya uğraya denizden gezmek ayrı bir keyif. Manzaranın emsalsiz güzelliğini, Osmanlı dönemi boyunca kıyılara inşa edilmiş mimari harikası yalılar tamamlıyor. Limandan limana bütün bir gezi süresince panoramaya eşlik eden yalılar, Boğaziçi mimarisinin başlıca örneklerini oluşturuyor. Günümüze 360 tanesi ulaşan bu nefis örnekler, yeryüzü ölçeğinde eşsiz bir kıymet.

Gezi boyunca görülen Boğaziçi semtleri; Arnavutköy, Beylerbeyi, Kanlıca, Aşiyan, Vaniköy, Yeniköy, Beykoz, Sarıyer, aynı şiirin mısraları gibi. İki yakada birbirine nazire yapan Anadolu ve Rumeli Hisarları, ziyaretçilerine tarihten birer sayfa açıyor. Boğaziçi’nin tatlı rüzgarı, değişen renkleri, daimi ev sahibi martıları, gezi süresince yolculara eşlik ediyor.

 

EventUsta Yaklaşımı:

  • Boğazüstü camekanda konferans

  • Kıtalararası toplantı

  • Boğazda bir yalıda aksam yemeğine ne dersiniz?

Steroid sipariş ver Steroid sipariş