ASOS

Ülkemizin büyüleyici köşelerinden Assos; Edremit Körfezi’nde, Çanakkale Ayvacık’a bağlı Behramkale Köyü’nde bulunan, tam karşısındaki Midilli’yi selamlayan muhteşem bir antik kent. Antik Yunan, Makedon, Pers uygarlıklarının izlerini bıraktığı kent, ortaçağda terk edildiğinden bu yana, bütün yaşanmışlıkları içine çekip gitgide artan bir sessizliğe bürünmüş.

Kent, zamanla yakın civarına da ismini vermiş. Günümüzde üzerinde bulunduğu tepe, etrafıyla beraber Assos olarak anılıyor. Aziz Pavlus’un ziyaretinden ötürü Hıristiyanlar tarafından kutsal kabul edilen Assos’un zirvesinde Athena Tapınağı bulunuyor. Tapınaktan bakıldığında gözler önüne serilen manzara, olağanüstü. Bütün güzelliği, maviliği, sıcak ışıltısı ile Ege, belki de en güzel buradan seyrediliyor. Antik kentin amfitiyatrosu, Assos gezisinin içerdiği değerli tarihi varlıklar arasında. Denizden iki yüz metre yüksekte bulunan Assos’a doğru ilerlerken, soluması keyif veren temiz bir hava, keskin kekik kokuları insanı alıp götürüyor. Tarihi evlerin arasında köy yollarını arşınlamak, doğaya özlemi gideriyor.

Aristo’nun felsefe okulunu kurmak için seçtiği Assos, her övgüyü hak ediyor. Tarihi surlarından agorasına, altı asırlık Hüdavendigar köprüsünden camiine, her dönemden eserler, doğanın mucizeleri ile Assos’ta kucaklaşıyor.

 

EventUsta Yaklaşımı:

  • Doğanın mucizelerini hazine avı ile keşfedin

  • Kaz Dağları’nda doğa yürüyüşleri ve Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Yeşilyurt Köyü’ne gidis, köylülerle piknik keyfi  

  • jeep safari veya bisiklet turu ile kamp

  • Kadırga Koyu’nda yüzme keyfi

  • Şelale içinde gezi

 

Steroid sipariş ver Steroid sipariş