ADALAR

İstanbul’a ayrı bir özellik katan Adalar, irili ufaklı dokuz farklı adadan oluşuyor. Her biri kendine özgü ve görülmeye değer güzellikler barındırıyor. Başlı başına bir ilçe olan ve Prens Adaları, İstanbul Adaları, Kızıl Adalar isimleriyle de anılan Adalar’ın mimoza kokan temiz havasını solumak, unutulmaz bir deneyim.

Adalar, İstanbul’da Anadolu Yakası’nın güney kıyılarının biraz açıklarında yer alıyor. Marmara Denizi’nin ise kuzeydoğu kesiminde kalıyor. Birbirlerine oldukça yakın takımadaların arasında tekne ile dolaşmak, oluşturdukları manzaraya şahit olmak, kıyılarına yanaşıp yaşantılarını keşfetmek, adeta İstanbul’un sunduğu bir armağan.

Büyükada, takımadaların en büyüğü. Gezinin de en önemli duraklarından biri. Adayı limandan başlayarak çevreleyen yolu, Marmara’ya yukarıdan bakan tepeleri ve korulukları görülmeye değer. Tabi Büyükada’nın güzelliklerini faytonla keşfetmek, tarihi konaklarını fayton tıkırtıları arasında seyretmek ayrı keyif. Ayrıca, Heybeliada, Sait Faik’in evinin de bulunduğu Burgazada, şirin Kınalıada ve Sedefadası, üzerinde yerleşim bulunan, gezilip görülecek yerler arasında. Her limanda farklı bir ada ve ona eşlik eden farklı lezzetler sizi bekliyor.

EventUsta Yaklaşımı:

  • Yelken ve günbatımı balık keyfi

  • Faytonlar ile adalar gezisi

  • Bisiklet turları ve ada klubünde yemek keyfi 

Steroid sipariş ver Steroid sipariş