FAVORİLERİMİZ

KAPADOKYA

KAPADOKYA

Unesco Dünya Mirası içerisinde yer alan, Nevşehir’deki yeryüzü mucizesi Kapadokya, milyonlarca yıl öncesinin doğa olaylarından bugüne uzanmış bir izdüşüm. Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın altmış milyon yıl önce püskürttüğü lavların ve küllerin, zaman içerisinde şekil alması ile oluşan muhteşem yeryüzü şekilleri, büyüleyici bir manzara yaratıyor.

DETAYLAR
ÇEŞME

ÇEŞME

Coğrafyanın, tüm güzellikleri bir arada sergilediği bir bölgemiz; Ege. Ege’nin ve İzmir’in en batı ucunda denize doğru uzanan Çeşme, tabiatla ve Ege’nin sularıyla kucaklaşmak için yaratılmış gibi. Çeşme gezisi, bu emsalsiz yörenin tüm güzelliklerini yaşatarak keşfe çıkarıyor.

DETAYLAR
EFES

EFES

Uygarlıklar beşiği Anadolu’nun batısında, dünya mirasının da önemli parçalarından biri olan Efes, tarihten süzülen bütün ihtişamını gururla sergiliyor. İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes, antik bir kent olarak hayret uyandıran bir heybete sahip.

DETAYLAR
BOĞAZİÇİ

BOĞAZİÇİ

Denizin iki yakasında Asya ile Avrupa’nın bakıştığı Boğaziçi; eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerin yurdu. Her iki yaka da ziyaretçileri tarafından keşfedilmeyi bekleyen pek çok değeri barındırıyor.

DETAYLAR
SULTANAHMET

SULTANAHMET

İstanbul’un bütün tarihsel katmanlarına dair izleri bir arada barındıran Sultanahmet, birbirinden değerli eserleri, yürüyüş mesafesi içerisinde gözler önüne seriyor. Tarihi yarımadanın en önemli mekânları Sultanahmet’te yer alıyor.

DETAYLAR
ADALAR

ADALAR

İstanbul’a ayrı bir özellik katan Adalar, irili ufaklı dokuz farklı adadan oluşuyor. Her biri kendine özgü ve görülmeye değer güzellikler barındırıyor. Başlı başına bir ilçe olan ve Prens Adaları, İstanbul Adaları, Kızıl Adalar isimleriyle de anılan Adalar’ın mimoza kokan temiz havasını solumak, unutulmaz bir deneyim.

DETAYLAR
HALİÇ

HALİÇ

İstanbul’un tarihi yarımadasını Beyoğlu’ndan ayıran, Boğaz sularını içlere kadar taşıyan Haliç, tabiatın bu şehre bir armağanı. Kendi kıvrımlı yapısının doğal güzelliği bir yana, civarında yer alan tarihi ve kültürel varlıklar, İstanbul’u tanımak isteyenler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

DETAYLAR
GALATA - BEYOĞLU - PERA

GALATA - BEYOĞLU - PERA

Beyoğlu’nda özgün kimliği ile İstanbul’luların gözbebeği olan Galata; asırlar boyu denizcilerin, tüccarların uğrak limanı olmuşken, bugün de gezginlerin ilgisini çekiyor. Tarihten süzülen kültürel değerleri, insanları mıknatıs gibi kendisine, Galata’ya çekiyor.

DETAYLAR
ŞİLE, AĞVA

ŞİLE, AĞVA

İstanbul’a yakın, İstanbul’dan uzakta cennetten bir köşe… Şile ilçesi ve ona bağlı Ağva, doğaseverler için bulunmaz nimet. Marmara’nın kuzey doğusunda, Karadeniz kıyısında bulunan Şile ve Ağva, muhteşem doğası kadar, uygarlıkların geçiş yeri olmak dolayısıyla tarihi değeri yüksek beldeler. Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlı buralarda izler bırakmış.

DETAYLAR
ŞİRİNCE

ŞİRİNCE

Efsaneler diyarı Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı, ismi ile müsemma bir belde. Yörenin simgesi geleneksel Ege köy evleri, sımsıcak bir ortam yaratıyor. Üzüm bağları, zeytinlikler, incir ağaçları Şirince ve civarının doğal örtüsünü oluşturuyor.

DETAYLAR
ASOS

ASOS

Ülkemizin büyüleyici köşelerinden Assos; Edremit Körfezi’nde, Çanakkale Ayvacık’a bağlı Behramkale Köyü’nde bulunan, tam karşısındaki Midilli’yi selamlayan muhteşem bir antik kent. Antik Yunan, Makedon, Pers uygarlıklarının izlerini bıraktığı kent, ortaçağda terk edildiğinden bu yana, bütün yaşanmışlıkları içine çekip gitgide artan bir sessizliğe bürünmüş.

DETAYLAR
ÇANAKKALE

ÇANAKKALE

Ülkemizin en güzel şehirlerinden Çanakkale; boğazı, tarihi değeri ve adaları ile tanıdıkça insanı daha da çok kendisine çekiyor. Boğazın Anadolu yakasında kalan şehir merkezi, civarındaki kültürel varlıklar, Bozcaada’nın keşfedilmesi gereken güzellikleri,

DETAYLAR
TRABZON

TRABZON

Karadeniz’in coşkun sularıyla, zirveleri dumanlı Zigana Dağları arasında konumlanan Trabzon, her açıdan özel şehirlerimizden biri. Şehzadeler şehri olarak da anılan, Sultan Süleyman’ın doğumuna şahitlik eden şehir, doğal güzellikleri ile olduğu kadar, farklı kültürlerin bugüne miras bıraktığı eserler bakımından oldukça zengin. Her köşesi, tanıklıklarla dolu.

DETAYLAR
YEDİGÖLLER

YEDİGÖLLER

Bolu Mengen’de bulunan Yedigöller Milli Parkı, doğanın tüm renklerine yolculuk yapmak isteyen konuklarına kucak açıyor. Batı Karadeniz’in zengin bitki örtüsü, suyun en güzel görünümleri Yedigöllerde birbirine karışıyor.

DETAYLAR
Steroid sipariş ver Steroid sipariş